W ogólnopolskiej  Olimpiadzie Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii Tobiasz Cicharski z klasy IV EOG zajął I miejsce w Polsce, Jakub Cicharski i Seweryn Ciesiółka z klasy IV EOEp wywalczyli ex aequo  II miejsceJakub Strzelczak również z IV EOEp uzyskał X miejsce w Polsce.

Gala wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 27 maja 2023 r. w%nbsp;Poznaniu, w Zespole Szkół Mechanicznych.  Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA jest Fundacja Edukacyjna  EDUELEKTRA.

Od roku szkolnego 2022/2023, zgodnie nowymi założeniami Ministerstwa Edukacji i Nauki, olimpiady tematyczne są organizowane w zakresie 22 dziedzin, wpisujących się w 32 branże, którym przypisane są wszystkie zawody szkolnictwa branżowego. Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA obejmuje dziedzinę: elektryka i energetyka. Finaliści i laureaci Olimpiady zwalniani są z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz uzyskują prawo przyjęcia na studia na wybrane uczelnie z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Gratulujemy serdecznie!