W dniach 20-21 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale III Ogólnopolskich Zawodów Projektowych CMI, który odbył się w Politechnice Łódzkiej. W zmaganiach wzięło udział 144 młodych ludzi, którzy przeszli etap lokalny i regionalny. Przez dwa dni mierzyli się z zadaniami finałowymi przygotowanymi przez zespół koordynowany przez dr. Marcina Markowskiego z Politechniki Wrocławskiej. Musieli zaprojektować i zaprogramować robota, aby m.in. jeździł po rampie, pokonywał labirynt czy rozpoznawał kod kreskowy.

Nasz zespół w składzie: Michał Kruszyk, Maciej Matysiak, Mateusz Trzmiel, Maksymilian Zwierz spisał się rewelacyjnie zajmując drugie miejsce.

Uczniowie otrzymali cenne nagrody, a szkoła, dzięki awansowi do finału – 4 nowe mboty.

W przerwie w zmaganiach organizatorzy zaplanowali zapoznanie nas z odrobiną historii Łodzi podczas spaceru po dzielnicy Księży Młyn.