obóz w boszkowie

letni obóz zst

Kiedy zapytacie naszych absolwentów, co najmilej wspominają z pobytu w ZAPIE, wielu z nich odpowie, że obóz w Boszkowie...

Wieloletnią tradycją Zespołu Szkół Technicznych jest udział nowo przyjętych uczniów w trzydniowych biwakach integracyjnych organizowanych na terenie szkolnego ośrodka wypoczynkowego w Boszkowie koło Leszna. Ośrodek ten, od wielu lat intensywnie modernizowany i udoskonalany, znajduje się w pięknej okolicy na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego nad Jeziorem Dominickim – jednym z najczystszych jezior w Polsce.

Młodzież spędza tam czas w towarzystwie nowych koleżanek i kolegów, uczestniczy w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, ma też zajęcia integracyjne z psychologiem szkolnym i wychowawcą klasy.

Warunki pobytu

Nocleg w namiotach wojskowych, pełne wyżywienie, na terenie obozu toalety i łazienki w zabudowie stałej (ciepła woda), boisko i sprzęt do siatkówki, stół do tenisa, piłkarzyki, kąpielisko ze sprzętem pływającym, kajaki, pomost…

Koszt wyjazdu 250 zł, płatne do 10 sierpnia. Konto RR – 73 1090 1160 0000 0001 0857 4471 (w tytule przelewu proszę napisać: imię i nazwisko ucznia integracja).

Zbiórka przed wyjazdem o 8:45 na terenie szkoły (przed basenem).

Wymagane wyposażenie uczestnika

Śpiwór, poduszka typu „jasiek”, koc, przybory toaletowe, ręcznik, strój kąpielowy i sportowy, odzież na każdą pogodę, długopis, agrafka.

Terminy wyjazdu

17-19.08klasy: 1i1, 1m2 | 19-21.08klasy: 1i2, 1m1 | 21-23.08klasy: 1e, 1eo | 23-25.08klasy: 1r, 1g.

Na początku marca 2022 roku pan Piotr Kaczmarek z Ranczo Bobrowniki przekazał naszej młodzieży 10 kajaków. Serdecznie dziękujemy!
To będzie baaardzo sportowy obóz. Jesteśmy również bardzo wdzięczni Jackowi Mateckiemu i Jackowi Kaźmierczakowi za pomoc w tym logistycznym przedsięwzięciu.
Do zobaczenia w Boszkowie!

o obozie

Boszkowo – kultowe i magiczna miejsce związane z ZAPem nierozerwalnie od 55 lat. Kiedy jeszcze nie istniało Boszkowo-Letnisko w lesie, przed Boszkowem, po drugiej stronie Jeziora Dominickiego dyrektor Waldemar Gostomczyk postawił kilka namiotów, zbudował kuchnię polową i… co tam jeszcze było potrzebne. Żaglówki i żaglóweczki, łódki i kajaki, piach i woda, las i balsamiczne powietrze – to wszystko wystarczało ludziom przez wiele lat do wakacyjnego szczęścia. I choć wyremontowaliśmy -dzięki uprzejmości Zarządu Powiatu Ostrowskiego w Obozie Młodzieżowym ZST w Boszkowie wszystko, co się dało, wydaje się, że miejsce nie straciło nic na swej magii. Dowodem na to jest ok 350 osób przewijających się rokrocznie przez obóz. A większość z nich chętnie wraca! Zawsze kultowy, zawsze niezwykły, zawsze uzdrawiający dusze obóz w Boszkowie stanowi jedną z ważniejszych wizytówek szkoły, a opromieniony wspomnieniami dawnych pierwszych i drugich miłości migocze niezwykłym blaskiem wspomnień. Boszkowo… Ach!

obóz w boszkowie

Przewiń do góry Skip to content