We wtorek 17 stycznia 2023 r. rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim kampanię Mistrzowie Energii.
Kampania poświęcona jest oszczędzaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz kształtowaniu dobrych nawyków cyfrowych.
Kampanię zainaugurowali uczniowie klasy 3EO na dachu Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna, której eksploatacją zajmują się w ramach pracowni energetyki odnawialnej. Oszczędzanie energii elektrycznej i cieplnej, w naszym rozumieniu, oprócz kształtowania nawyków zmierzających do oszczędzania energii, takich jak wyłączanie oświetlenia, korzystanie ze światła dziennego czy wyjmowanie ładowarek z kontaktów, to również wykorzystanie energii Słońca, wiatru, wody czy ciepła wnętrza Ziemi.
Nasza kampania rozkręca się pełną parą. Zaplanowaliśmy wiele różnorodnych przedsięwzięć tak, by w ich realizację włączyć całą społeczność szkolną, a przy tym dobrze się bawić, oczywiście nie zapominając o celach edukacyjnych.

Za nami już quiz w języku niemieckim o sposobach oszczędzania energii i dobrych nawykach cyfrowych. Quiz odbywa się przez cały tydzień podczas zajęć języka obcego. Język niemiecki w naszej szkole dla wielu uczniów jest językiem zawodowym – dlatego oszczędzanie energii po niemiecku. W quizie wzięli udział uczniowie i uczennice z klas 4eog, 3i, 1eo, 1i2, 1m1, 2m2, 3mi oraz 4m1p.
W każdej klasie został wyłoniony LIDER oszczędzania.

Równocześnie odbywa się challenge MISTRZOWIE ENERGII. We wtorek klasa 4eop nominowała 4i1, a ta z kolei 3i. ……I tak poszło dalej. Nakręcone filmy o sposobach oszczędzania energii i dobrych nawykach cyfrowych można obejrzeć na facebooku szkoły oraz na stronie szkoły w zakładce PROJEKTY MISTRZOWIE ENERGII.

Sonda na tematy: Jak oszczędzać energię oraz Zdrowe nawyki cyfrowe
Quiz w języku niemieckim o sposobach oszczędzania energii i dobrych nawykach cyfrowych i LIDERZY OSZCZĘDZANIA