Było, minęło.
Było, więc minęło.
W nieodwracalnej zawsze kolejności […].

„Metafizyka”, Wisława Szymborska

W piątek 28 kwietnia 2023 odbyło się uroczyste zakończenie nauki dla klas maturalnych. Zgromadzonych na uroczystej gali gości powitała pani Dyrektor ZST Magdalena Wojtasz. Najpierw głos zabrał Sekretarz Powiatu Ostrowskiego pan Mirosław Rychlik, następnie wygłosiła swoje przemówienie pani Dyrektor. Padło wiele ciepłych słów, było dowcipnie i refleksyjnie.

Przedstawicielka absolwentów powiedziała:

Za progiem szkoły zostawimy wiele wspomnień i niezapomnianych chwil. Bagaż doświadczeń i zdobyta wiedza na pewno okażą się cenne, zwłaszcza, że wielu z nas stawia sobie ambitne cele – podjęcia studiów i znalezienia sobie miejsca na rynku pracy zawodowej.

Przedstawiciel klas czwartych zauważył:

Wkrótce opuścicie szkolne mury. Nie oznacza to rozłąki, ani zapomnienia o tych, którzy tu zostają: troskliwych nauczycielach i wychowawcach, młodszych koleżankach i kolegach. Przecież to tutaj rodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane – stało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mam nadzieję, że wszystko to pozostanie w Waszej pamięci na całe życie.

Wręczono listy gratulacyjne dla rodziców, wyróżnienia, nagrody i świadectwa ukończenia szkoły dla absolwentów.

Uroczystość urozmaiciły występy artystyczne naszych muzyków.