We wtorek 26 kwietnia zostały rozdane TECHNO-GRANTY 2023. Tegoroczna gala podsumowująca odbyła się w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Wojska Polskiego. TECHNO-GRANTY to inicjatywa finansowana z budżetu Powiatu Ostrowskiego. Niezależny zespół ekspertów, w skład którego wchodzą przedsiębiorcy i ludzie z otoczenia biznesu, wybiera najpierw ze zgłoszonych projektów te, które ich zdaniem zasługują na dofinansowanie. Na koniec najlepsze otrzymują dodatkowo nagrody finansowe. Prace uczniów rozpatrywane są w trzech kategoriach: TECHNO-INNOVATOR, TECHNO-KREATOR, TECHNO-IDEA.

Kategoria: TECHNO-IDEA.

Główna nagroda: Zespół czujników dozorowych na małych i średnich odległościach w terenie zurbanizowanym.
Uczestnicy: Wojciech Adamski, Wojciech Jakubczyk, Marek Marczak (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekun: Sławomir Szymanowski (Zespół Szkół Technicznych).

II nagroda: Interaktywna gra edukacyjna – Latająca piłeczka.
Uczestnicy: Szymon Marciniak, Wiktor Dembny (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekun: Sławomir Szymanowski (Zespół Szkół Technicznych).

Wyróżnienie: Miniaturowa klimatyzacja „Mini – klimax”.
Uczestnicy: Jan Szydłowski (I Liceum Ogólnokształcące), Karol Wieczorek (Zespół Szkół Technicznych), Mieszko Szymoniak (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekun: Anna Jędrzejak-Izydorska (I Liceum Ogólnokształcące).

Wyróżnienie: „H2O Explorer – podwodna sonda”.
Uczestnicy: Karolina Błaszczyk (III Liceum Ogólnokształcące), Nikodem Piasecki (Zespół Szkół Technicznych), Jakub Młynek (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekun: Tomasz Szydłowski (III Liceum Ogólnokształcące).

Kategoria: TECHNO-INNOVATOR.

Główna nagroda: Wielkoformatowa drukarka 3D o dużym polu roboczym.
Uczestnicy: Kacper Kaczmarek, Hubert Żarnowski (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekunowie: Jarosław Sobczak, Paweł Sobczak (Zespół Szkół Technicznych).

II nagroda: Przewidywanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym.
Uczestnicy: Jakub Stasierski, Mateusz Pasik, Artur Płóciennik (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekunowie: Ewa Szpot, Paweł Sobczak (Zespół Szkół Technicznych).

Wyróżnienie: Hydro2Bike.
Uczestnicy: Maciej Miguła, Jakub Musiała, Paweł Obsadny (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekunowie: Piotr Miś (Zespół Szkół Technicznych).

Kategoria: TECHNO- KREATOR.

Główna nagroda: Bioniczna proteza ręki.
Uczestnicy: Patryk Grobelny, Kamil Kaniewski, Jakub Markowski (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekun: Sławomir Szymanowski (Zespół Szkół Technicznych).

II nagroda: Modernizacja stanowisk dydaktycznych w pracowni energetyki odnawialnej.
Uczestnicy: Kacper Musiał, Franciszek Nowicki (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekun: Andrzej Majer (Zespół Szkół Technicznych).

Wyróżnienie: Wielofunkcyjny mikroprocesorowy system badania jakości powietrza wzbogacony o regulację układów grzewczych i chłodzenia.
Uczestnicy: Szymon Stasiak, Robert Marciszewski (Zespół Szkół Technicznych).
Opiekunka: Anna Opłocka (Zespół Szkół Technicznych).

Gratulujemy tak licznych nagród i wspaniałych realizacji!