Wspaniały sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych Dawida Wikły, Macieja Siedleckiego i Szymona Kusińskiego, którym 16 maja 2023 roku podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wręczono nagrody za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”.
Zadaniem konkursowym było stworzenie i przygotowanie scenariusza przyrodniczej gry terenowej. Uczniowie stworzyli grę w formie aplikacji, pod hasłem „Jedź w zielone”, która niewątpliwie oprócz obcowania ze środowiskiem naturalnym najbliższej okolicy, miała za zadanie zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia oraz popularyzację i rozpropagowanie lokalnych atrakcji przyrodniczych jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr.
Opiekunami zespołu byli: Małgorzata Sroka i Paweł Sobczak.