Cóż mamy powiedzieć? Udało się? Mieliśmy szczęście? Byliśmy po prostu tak dobrzy, że konkurencję zostawiliśmy w tyle? Pewnie wszystko po trochu złożyło się na nasze zwycięstwo:) Tak, zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim konkursie ZesPoleni.
Czym był ten konkurs?
ZesPOLeni to konkurs edukacyjny, którego celem było zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów i wątków, które świadczą o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.
Konkurs skierowany był do uczniów II i III klas polskich szkół ponadpodstawowych  i
jest finansowany ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, w ramach Funduszy norweskich i EOG.
Zadaniem uczniów było przedstawieniem wybranego obszaru lub wątku pozytywnego wpływu Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w formie materiału wideo/filmu w języku angielskim z polskimi napisami. Wyzwaniem dla nas było poszukiwanie materiałów , ale przede wszystkim pomysłu na film. Burza mózgów, kreatywność zespołu i sama jego realizacja zachwyciły jury konkursowe. Przygotowując materiał spotkaliśmy cudownych, nietuzinkowych i autentycznych ludzi, którzy zechcieli podzielić się z nami cząstką swojego życia na obczyźnie. I ta różnorodność postaci, ich zapał i życzliwość do naszego pomysłu sprawiły, że nasz film okazał się najlepszy,  zostawiając w tyle ponad 50 nadesłanych prac.
Jedną z głównych nagród oprócz voucherów do zrealizowania w sieci Decathlon dla szkoły oraz każdego z uczestników był wyjazd do Norwegii, jednak z powodu pandemii niestety nie odbędzie się:(
Ale to nic…cieszymy się, że możemy dołożyć naszą cegiełkę do tworzącej się w szkole nowoczesnej siłowni.
Dziękujemy, że trzymaliście kciuki 🙂 W grupie siła 🙂

A oto zwycięski zespół w składzie:
Dorota Kocerka, Julia Woźniak, Michał Duży, Jakub Strzelczak, Przemysław Maląg, Joel Iwański oraz opiekun Agnieszka Organista.