17 marca Święty Patryk uśmiechnął się w dniu swego święta z wyżyn niebios do Dawida Wikło. W tym uśmiechu było tyle czarodziejskiej mocy – rodem z zielonej wyspy, że błogosławieństwo tego przemiłego skądinąd świętego zaowocowało wygraną w V edycji ogólnopolskiego konkursu programistycznego Hack Heroes.  Konkurs organizowany był w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

 Dawid wraz ze swym kolegą z Krakowa napisał program aplikację Face Shield. Prezes Fundacji Media3.0,  organizującej konkurs – pan Łukasz Żyła – chwalił kreatywność chłopaków, świetny pomysł i trafną diagnozę potrzeb, a także adekwatne do wyznaczonych zadań rozwiązanie  problemu, zachwycał się przejrzystym kodem i zaawansowaniem samej aplikacji. Praca wyróżniała się także swoim poziomem na tle innych.

Dawid o swoim dziele mówił, że dla niego nspiracją było urządzenie NASA, które wykrywało dotykanie twarzy. Skorzystał z uczenia maszynowego, które wykrywa ustawienie dłoni względem twarzy, a program alarmuje, kiedy ustawienie dłoni i twarzy pokrywają się. Ta rewolucyjna aplikacja ZAPobiega przenoszeniu chorób, ale też… ogryzaniu paznokci, a nawet podjadaniu. Kupujemy!!!

No i WIELKIE GRATULACJE DLA MŁODEGO GENIUSZA KODOWANIA 😘 Jest moc!!!

Przewiń do góry Skip to content