szkoła promująca zdrowie

nasze działania 2022-2023

To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra.
Mahatma Gandhi

SPRZĄTANIE ŚWIATA
To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Do akcji sprzątania świata dołączyć może każdy – w końcu cel jest jeden: uporządkować przestrzeń i zwrócić uwagę na problemy oraz konsekwencje zanieczyszczenia środowiska.
Sprzątanie świata to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci – to także ważna działalność edukacyjna. Im wcześniej młodzi ludzie wyrobią sobie nawyk sprzątania i ograniczania ilości śmieci, segregacji odpadków i używania biodegradowalnych produktów, tym większa szansa, że uczynimy świat znowu czystym i przyjaznym dla ludzi i wszystkich organizmów żywych.
Nasza szkoła też postanowiła dołączyć do akcji sprzątania świata. Młodzież uzbrojona w worki i rękawiczki sprzątała trzy obszary na terenie przyległym do szkoły – ul. Poznańską, Stefana Batorego, Lotniczą. Uczniowie klas pierwszych (klasa 1R i 1I2) i trzecich (3G) wnieśli swój wkład w sprzątanie świata. Bardzo chętnie włączyli się do akcji, bo przecież wspólne działanie to także świetna okazja na integrację uczniów.

szkoła promująca zdrowie

Przewiń do góry Skip to content