Przeszło 160 uczniów  naszej szkoły uczestniczyło w zorganizowanym 2 marca  spotkaniu w auli z Wielkopolską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą SIRON.
Od niedawna ich siedzibą jest Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
WGPR poruszyła bardzo ważny temat, jakim jest depresja, która dotyka coraz więcej osób. Opowiedziała kilka słów o swojej misji, jaką jest poszukiwanie osób zaginionych, o wyposażeniu jakim dysponują oraz o współpracy. Na koniec grupa przedstawiła możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w działaniach ratowniczych – co wywołało spore zainteresowanie uczniów.
Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zapoczątkuje dalszą współpracę w zakresie edukacji młodzieży naszej szkoły.

strona SIRON