W czwartek 2 marca 2023 r. w IV LO odbył się XVII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Deutsch ist in pod honorowym patronatem Starosty powiatu ostrowskiego. Podstawowym celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego w naszym powiecie oraz rozwijanie zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi.
Ponad 20 uczniów rywalizowało w konkursie, wśród nich byli oczywiście przedstawiciele ZAP-u: Patryk Wawrzyniak 4 eog, Dorian Grala 4 m2 oraz Krzysztof Kulak 3 i. Konkurs tradycyjnie składał się z części pisemnej, obejmującej: czytanie ze zrozumieniem, zadania gramatyczno-leksykalne oraz elementy realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych oraz części ustnej, do której komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. Niestety, nikt z naszego technikum nie przeszedł do części ustnej, która obejmowała dłuższą wypowiedź: opis zdjęcia i pytania do przedstawionej sytuacji.
Gdy uczniowie rozwiązywali test i zmagali się z niełatwymi zadaniami w języku niemieckim, nauczyciele mieli okazję wymienić się doświadczeniami dotyczącymi metodyki nauczania języków obcych. Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów, nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom.