W dniach 02 i 03 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych reprezentowali szkołę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik 2022”. Podobnie jak w ubiegłym roku, w finale wzięły udział dwa miniprzedsiębiorstwa. Jedno z nich – Morseletki – oferowało bransoletki, których koraliki ułożone w dwóch kolorach zgodnie z alfabetem Morse’a, ukrywały hasła „Best friends forever” lub „I love you”. Druga firma – ekO2plant – miała w ofercie „las w słoiku”, dekoracyjną lampkę LED w butelce oraz drewniane świeczniki. Warto zaznaczyć, że produkty obu miniprzedsiębiorstw charakteryzowały się oryginalnością, estetyką wykonania i niską ceną. Te wszystkie zalety sprawiły, że podczas konkursu wiele produktów zostało sprzedanych.
Dwa dni spędzone w Ministerstwie Rozwoju i Przedsiębiorczości były bardzo owocne. Młodzi przedsiębiorcy prezentowali się przed komisjami w kilku etapach:
– rozmowa z komisją,
– stoisko biznesowe i umiejętności sprzedaży,
– spot reklamowy,
– prezentacja.
W efekcie każdy uczeń otrzymał tytuł Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo i upominek za udział. Chociaż wyniku Grand Prix nie powtórzyliśmy w tegorocznej edycji, to jednak sam udział i pobyt w Warszawie był udany oraz wzbogacił nas o nowe, cenne doświadczenie. Uczniowie otrzymają również certyfikat za realizacje projektu z przedsiębiorczości, który wyróżni ich spośród kandydatów na rynku pracy.
Serdecznie gratulujemy wyniku!
Opiekun miniprzedsiębiorstw pani Celina Krzyżańska.