W piątek 27 maja w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji konkursu informatycznego CYBORG, organizowanego już po raz siedemnasty przez nauczycieli ZST. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: „Z robotami w przyszłość”, a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych.
5 maja gościliśmy uczestników konkursu wraz z ich opiekunami w pracowniach informatycznych naszej szkoły w Centrum Kształcenia Praktycznego. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test z ogólnej wiedzy informatycznej oraz realizując zadania z wykorzystaniem pakietu Microsoft Office.
Z hasłem tegorocznej edycji konkursu związane są projekty realizowane przez uczniów naszej szkoły, które zostały zaprezentowane podczas finału. Kamil Kaliński, absolwent Zespołu Szkół Technicznych, opowiedział o robocie humanoidalnym NEO. Jest to projekt realizowany wraz z Filipem Tomczykiem i Tomaszem Płóciennikiem. Uczniowie klasy 3i2 – Jan Kalak, Marcin Kryjom – oraz uczniowie klasy 1i2 – Michał Kruszyk, Maciej Matysiak, Matusz Trzmiel i Maksymilian Zwierz – zaprezentowali m-bota, którego programowali pod opieką pani Ewy Szpot. Janek i Marcin zaprezentowali także własny projekt: „Autonomiczne parkingi z wykorzystaniem sieci sensorycznych”. Uczniowie klasy 3i1 – Michał Moskwa i Jakub Zmyślony – zaprezentowali „Robotyczne ramię Artesja”, a Jakub Zmyślony i Bartłomiej Jarczak przedstawili czworonożnego psa kroczącego Eliota.
Punktem kulminacyjnym finału było ogłoszenie wyników konkursu:
I miejsce – Jakub Banasiak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim
II miejsce – Dawid Suś ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce – Wojciech Rubas ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie
.

Nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu były ufundowane przez sponsorów:
3mk Protection Likano w Ostrowie Wielkopolskim
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Edukacja
Zakład Elektromechaniki Dźwigowej w Ostrowie Wielkopolskim.