Bogaty Mikołaj zawitał do Zespołu Szkół Technicznych!
W tym szczególnym dniu, 6 grudnia,  uroczyście oddano do użytku pracownię inżynierii odwrotnej, która pozwoli na lepsze kształcenie uczniów naszej Szkoły.
Dzięki niebagatelnemu wsparciu pana Starosty Pawła Rajskiego i Zarządu Powiatu Ostrowskiego, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły ZAP- Edukacja i Radzie Rodziców wyposażono pracownię w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Nieoceniony jest również wkład zaangażowanych osób: pani Wicedyrektor Szkoły Danuty Połomskiej oraz panów Sławomirów: Jędrzejaka i Szymanowskiego.

Inżynieria odwrotna (ang. reverse engineering) to proces badania obiektów rzeczywistych poprzez wprowadzenie ich do wirtualnej rzeczywistości i jest istotnym etapem produkcji, umożliwiającym przeanalizowanie projektu na podstawie gotowego produktu. Pozwala również na odtworzenie części uszkodzonych, doprojektowanie dodatkowego oprzyrządowania, stworzenie modelu CAD na podstawie części wykonanej ręcznie w celu uruchomienia produkcji masowej, ułatwia przygotowanie dokumentacji.