W dniu 04.12.2022 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w finale konkursu OFF SCIENCE 2022 Przegląd garażowych wynalazków. Szkołę reprezentowały dwa zespoły ze swoimi pracami:
– Filip Szafraniak, Mikołaj Kłakulak, Mikołaj Koło „Stanowisko do nauki programowania sterowników PLC”,
– Hubert Żarnowski, Kacper Kaczmarek „Elektryczna deskorolka z inteligentnym oświetleniem”.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: Nagroda Komisji Konkursowej, Nagroda Publiczności Festiwalowej oraz Nagroda Internautów. Nasze stoiska odwiedziło wielu znakomitych gości, którzy z zachwytem słuchali o prezentowanych przez nasze ekipy wynalazkach. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, a uczestnicy mieli okazję zobaczyć na żywo działający taśmociąg sterowany za pomocą PLC oraz przejechać się w asyście uczniów na elektrycznej deskorolce. Pomimo tego, że naszym uczniom nie udało się w tym roku zająć czołowych miejsc, na szczególną uwagę zasługuje fakt wejścia do ścisłego finału w gronie 11 drużyn aż dwóch zespołów z naszej szkoły. Zgłoszonych do kwalifikacji było 500 wynalazków. Już trzymamy kciuki za nasze zespoły w przyszłym roku.