W dniu 29 listopada uczniowie ZST pod opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości pani Celiny Krzyżańskiej uczestniczyli w inauguracji 5. edycji Młodzieżowych Misji Gospodarczych. Tegorocznym celem jest poznanie branży i kształcenia w kierunkach mechanicznych.

Inauguracja rozpoczęła się od spotkania z uczestnikami, którzy zyskali okazję do poznania się wzajemnie oraz zbudowania swoich drużyn. Następnie uczestnicy i zaproszeni goście wzięli udział w oficjalnej inauguracji projektu oraz zwiedzaniu Centrum Doskonałości Kół Zębatych oraz Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej.

Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowany przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Partnerzy piątej edycji projektu MMG: Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski, JMP Medical sp. z o.o., MiBM Sp. z o.o. Sp. k., Akademia Kaliska Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. W projekcie biorą udział uczniowie szkół: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, ZSTE Kalisz, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu.