W dniu 21 kwietnia br. w Akademii Kaliskiej odbyło się podsumowanie projektu Młodzieżowe Misje Gospodarcze. W tegorocznej edycji wzięły z udział dwie drużyny z Zespołu Szkół Technicznych, utworzonych przez uczniów z klas: 2m2 i 4m2p, pod opieką mgr Celiny Krzyżańskiej. Ośmiu uczniów otrzymało dyplomy i nagrody za udział w projekcie.
5 edycja Młodzieżowych Misji Gospodarczych realizowana była od listopada 2022 do kwietnia 2023. Jej celem było poznanie branży mechanicznej w subregionie kaliskim. MMG to projekt, który łączy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pracodawców. Tym razem zadaniem uczniów było wypracowanie i wdrożenie akcji promujących potencjał i możliwości branży mechanicznej wśród rówieśników.
Na wdrożenie wypracowanego pomysłu i realizację akcji promocyjnej w swojej szkole uczniowie otrzymali środki finansowe przekazane przez partnerów projektu – JMP Medical Sp. z o.o., MiBM Sp. z o.o. Sp.k. oraz FB-MONT A. Fułek Sp.k.