Marcin Kryjom z klasy 4i2 laureatem drugiego miejsca XV Regionalnego Konkursu informatycznego w Jarocinie.

Do konkursu 17.04.2023 r. zakwalifikowało się 40 uczestników ze szkół całej Wielkopolski, w tym dwóch z naszej szkoły. Pierwszy etap obejmował zagadnienia teoretyczne z różnych dziedzin informatyki. Do finału, w którym uczniowie rozwiązywali zadania praktyczne, zakwalifikowało się 14 uczestników. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a o miejscu na podium decydowały minimalne różnice punktowe.  Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy drobne upominki. W czasie, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace, mieliśmy okazję zwiedzić Pałac Radolińskich oraz Spichlerz Polskiego Rocka.

Organizatorami Konkursu są Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie i Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Starosta Jarociński, natomiast opiekę merytoryczną sprawuje Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Wielkopolski.