W piątek 27 stycznia w galerii holu Zespołu Szkół Technicznych Po drodze odbył się wernisaż plakatu Mistrzowie Energii. Można było zobaczyć efekty pracy uczniów klas o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej oraz ich nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Agnieszki Resler, p. Dominiki Sadowskiej, p. Michała Trusza oraz p. Sławomira Rajcica. Szczególnie uczniowie klas 1g i 2g oraz kilku uczniów z klas starszych, wsparli artystycznie naszą akcję przedstawiając swoją wizję i indywidualne spojrzenie na temat oszczędzania energii i zdrowych nawyków cyfrowych. Graficy pracowali w programie Illustrator i stworzyli plakaty w formacie B1. Postanowiliśmy wyróżnić prace uczniów klasy pierwszej, aby szczególnie zmotywować ich do dalszych kreatywnych działań, a także uczulić na problem zużywania energii i życia w cyfrowym świecie.
Tego samego dnia szkolni miłośnicy muzyki – nasz zespół instrumentalno-wokalny Na Cito, w składzie: Maja Wyżnikiewicz – 1g, Artur Płóciennik – 1i1, Maksymilian Matuszewski – 3g oraz Igor Jopp – 4e, zaśpiewał i zagrał dla Zielonej Energii piosenkę Mój jest ten kawałek przyrody, świetnie się przy tym bawiąc wraz ze słuchającą publicznością. Ścieżkę dźwiękową przygotował Maksymilian Matuszewski, a słowa o oszczędzaniu energii i ratowaniu naszej planety przez ZAP-owiczów napisała p. A. Mrowińska.

Ponadto do akcji promującej kampanię Mistrzowie Energii włączyli się informatycy programując gry komputerowe: Antoni Ciesielski z klasy 1i2 stworzył grę SAVE ENERGY, natomiast Aleksandra Grzela, Nikodem Frączek, Krzysztof Kulak i Paweł Mróz z klasy 3i przygotowali grę Oszczędzaj i Inwestuj.