Pierwszy Ostrowski Hackathon dobiegł końca!

W trakcie intensywnej dwudniowej pracy 15 i 16 lutego zespoły uczniowskie przygotowywały innowacyjne projekty „Usługi wykraczającej w przyszłość”. Zarówno jurorzy jak i obserwatorzy byli pod wrażeniem pomysłowości autorów prac. Jeśli przyszłość będzie zależała od naszych uczniów, to dzięki sztucznej inteligencji zapanujemy nad chaosem treści przeglądanych w internecie, łatwiej nam będzie parkować, wysłać paczkę, umówić się na lekcję jazdy z instruktorem, zadbać o rośliny, posprzątać dom łącznie ze schodami, wynająć mieszkanie, zrobić zakupy, umówić się na sesję RPG czy stylowo się ubrać. Pojawiły się też pomysły na skuteczniejszą adopcję zwierząt, pomoc osobom uzależnionym czy poprawę systemu edukacji.

Zwycięzcą Hackathonu został zespół w składzie: Kamil Borusiak 4i2, Maciej Siedlecki 4ip, Dominik Kołodziej 4i2 i Bartłomiej Jarczak 4i1 za projekt „3rd Eye Module”.
Drugie miejsce zajął zespół z klasy 3mi w składzie: Wojciech Adamski, Dawid Wikło, Wojciech Jakubczyk, Marek Marczak (4eoep) z projektem zautomatyzowanego systemu opłat za parkowanie.
Trzecie miejsce zajął zespół z klasy 3i w składzie: Karol Wieczorek, Mateusz Pacholczyk, Tomasz Kułton, Jakub Młynek za projekt aplikacji ułatwiającej umawianie się z instruktorem jazdy.

Organizatorami Hackathonu była firma Halfbit i nasza szkoła.