ZAPOWICZE znowu na podium.

Piąta edycja konkursu Understand odbyła się w całej Polsce 15 października 2020 roku. Organizatorem była placówka Mogalo Interaktywna Edukacja z siedzibą w Warszawie. Understand jest wyjątkowym konkursem opartym na umiejętności rozumienia języka angielskiego. Idea całego przedsięwzięcia polega na propagowaniu doskonalenia odbiorczych umiejętności językowych, które są niezmiernie ważne w codziennej komunikacji. Zadania konkursowe były różnego typu i o zróżnicowanej trudności, ale dopasowane poziomem do kategorii wiekowej uczestników.

Po raz kolejny w tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych.  Szkolnymi Koordynatorami Konkursu byli nauczyciele języka angielskiego, Zbigniew Stachurski i Dorota Kieliba. ZST (Technikum nr 1) wystawiło 10 ochotników, którzy zapragnęli stawić czoła wyzwaniu. Jak się okazało zadania nie były łatwe, gdyż każdy uczestnik indywidualnie on-line przy użyciu komputera i słuchawek musiał odsłuchać 24 zadania w przeciągu 60 minut. Nasi zawodnicy mogli zdobyć 120 punktów, przy czym naliczane były punkty ujemne za złą odpowiedź. W całej Polsce wzięło udział ponad 1700 uczestników ze 170 szkół. Nasi ZAPOWICZE podobnie jak w drugiej edycji, kiedy mieliśmy 1 i 3 miejsce w Polsce, i tym razem językowo, spisali się na medal zajmując czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych dla szkół ponadgimnazjalnych w województwie, jak i w kraju. Tomasz Jankowiak zajął trzecie miejsce w Polsce ( pierwsze w województwie) w pierwszej kategorii wiekowej wygrywając nagrodę 100 złotych oraz brązowy medal. Na 170 kandydatów z województwa wielkopolskiego Janek Kalak zajął 6 miejsce w województwie w drugiej kategorii wiekowej, a Mateusz Sośnicki i Nikodem Frączek zdobyli 7 miejsca odpowiednio w trzeciej i pierwszej kategorii wiekowej. Gratulujemy naszym podopiecznym. [Zbigniew Stachurski].