13 kwietnia uczniowie klasy 3m/i oraz 3i, mimo deszczowej aury, spędzili niezwykle udany dzień we Wrocławiu. Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszym punktem było zwiedzanie barokowego gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Młodzież poznała historię UW, legendę Szermierza z fontanny na placu Uniwersyteckim, zachwyciła się Oratorium Marianum i Aulą Leopoldina, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości uniwersyteckie, poznała ofertę edukacyjną uczelni oraz podziwiała panoramę miasta z tarasu widokowego Wieży Matematycznej.

Kolejnym punktem był spektakl „W siebie wstąpienie” w Teatrze Układ Formalny. Mocna sztuka, w której postaci pytają o sens życia, chcą na moment spotkać siebie i spojrzeć w swoje wnętrze.

Ostatnim punktem programu była multisensoryczna wystawa Impresjoniści. Dzięki tej innowacyjnej formie przedstawienia sztuki uczniowie mogli poczuć wszystkimi zmysłami atmosferę obrazów wybitnych XIX-wiecznych artystów.