24 lutego 2022 roku, po ataku Rosji na Ukrainę, obudziliśmy się wszyscy w innej rzeczywistości. To trudny czas, dlatego tak ważne są spotkania młodzieży z całego świata, by wspólnie tworzyć lepszą, bezpieczną przyszłość – bez wojen. To druga tura spotkań pod hasłem „Prawa człowieka jako obywatela cyfrowego”. Dyskusje trudne, ale bardzo potrzebne. W projekcie udział biorą szkoły z Grecji, Turcji, Wielkiej Brytanii (ze względu na toczącą się wojnę nie uczestniczyli w spotkaniu), Polski, a także uczniowie z Ukrainy, przebywający w naszym mieście.

W naszym projekcie najszerzej dyskutowany jest problem praw człowieka w kontekście uchodźców i nikt z nas nie mógł przewidzieć, że podczas pobytu w Polsce nie będzie to tylko aspekt teoretyczny.

Do zobaczenia podczas kolejnej mobilności w październiku w Anglii (Durham), w listopadzie w Turcji (Antalya), a w marcu 2022 roku w Grecji (Ateny).

Pełna relacja z mobilności.