Drzwi otwarte to wspaniała okazja, aby społeczność zapowska mogła zaprezentować możliwości edukacyjne szkoły. Przez dwa dni – 1 i 2 kwietnia – zwiedzający byli gorąco witani przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego i kierowani do sali 30, w której dostawali informacje ogólne i skąd, już w większych grupach, wyruszali w podróż po Zespole Szkół Technicznych. Odwiedzane stoiska i pracownie budziły żywe zainteresowanie, a do prezentujących kierowano wiele pytań. Nie samą nauką żyje uczeń – stoiska prac konkursowych, mini-przedsiębiorstw, Obozu Młodzieżowego w Boszkowie, Samorządu Szkolnego, klubu krótkofalarskiego, a przede wszystkim sala gamingowa – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie pora, w której przychodzą kandydaci, jest też porą odwiedzin absolwentów, i te czasy – przeszły i przyszły – pokazują, że nasza szkoła jednoczy wiele pokoleń, jest ważnym miejscem na mapie regionu.