W ramach projektu unijnego „Be Inn – budownictwo pasywne z wykorzystaniem ekotechnologii” młodzież dwóch szkół, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych i Zespołu Szkół Technicznych, uczestniczyła 2 lutego pod opieką pani Joanny Wawrzyniak i pana Andrzeja Majera w 30 Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury w Poznaniu. Uczniowie zapoznali się z ofertą firm budowlanych, dowiedzieli się o nowych technologiach i trendach w budownictwie, a na koniec wzięli udział w wykładzie pt. „Budynek edukacyjny niemal zero – energetyczny na przykładzie Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej” prowadzonym przez prof. dr. hab. inż. Edwarda Szczechowiaka oraz dr. hab. inż. Sławomira Rosolskiego z Politechniki Poznańskiej. Szeroki zakres ofert przedstawionych na targach pozwolił młodzieży wdrożyć się w środowisko budowlane i poszerzyć teoretyczną wiedzę, poznaną w szkole i w ramach kursu.