W dniu 20 maja zakończyła się druga edycja kursu EPLAN – Szkolenie komputerowe z zakresu planowania projektu, tworzenia dokumentacji oraz zarządzania projektami automatyki. Kurs, organizowany przez powiat ostrowski w ramach projektu unijnego Be INN – kształcenie zawodowe w powiecie ostrowskim oparte o innowacje, obejmował 30 godzin. W kursie udział wzięli uczniowie klas trzecich i czwartych z kierunku technik mechatronik. Uczniowie poszerzali swoje kompetencje zawodowe o nowe zagadnienia w zakresie rysowania schematów elektrycznych i pneumatycznych, automatycznego tworzenia zestawień oraz dokumentacji montażowej. EPLAN to standard ECAD w inżynierii. Stosowany jest przez większość firm nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Stosują go m.in. firmy funkcjonujące na lokalnym rynku, dlatego nabyte umiejętności z pewnością zaowocują znalezieniem pracy nie tylko na krajowym, ale również na zagranicznym rynku.