20 stycznia bieżącego roku w ramach kampanii prowadzonej w naszej szkole na temat: „Oszczędzanie energii oraz zdrowe nawyki cyfrowe – Mistrzowie energii” zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły na spacer szlakiem instalacji energooszczędnych w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego. Wędrówka rozpoczęła się spod siłowni wiatrowej, następnie można było zobaczyć instalacje grzewcze oparte o system rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Na koniec zwiedzający udali się na dach budynku, gdzie zainstalowane są urządzenia fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii są obecnie coraz tańsze i coraz bardziej wydajne, dlatego warto jest stosować w celu oszczędzania energii.