19 stycznia bieżącego roku w ramach kampanii prowadzonej w naszej szkole na temat: „Oszczędzanie energiii zdrowe nawyki cyfrowe – Mistrzowie energii”, uczniowie klas 2EO, 3EO i 4EOp uczestniczyli w międzynarodowych branżowych targach przemysłu odnawialnych źródeł energii Solar Energy Expo w Warszawie. Była to okazja do spotkań i rozmów z przedstawicielami firm z branży fotowoltaicznej, z dziedziny elektromobilności, technologii pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych (w tym wiatrowej), technologii solarnych i pomp ciepła oraz magazynów energii. W ostatnich latach technologie pozwalające korzystać z energii ze źródeł odnawialnych zwiększyły wydajność, a koszty inwestycyjne i eksploatacyjne zmalały, co oznacza, że ich wdrażanie przyczynia się do oszczędnego gospodarowania energią.