Na początku roku 2021 oficjalnie potwierdzono wyniki III edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC, których organizatorem jest Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie Naukowe Studentów Automatyk, działające na Politechnice Wrocławskiej.
Z uwagi na trwającą pandemię III edycja przesunięta była w czasie:  etap 1 rozpoczął się w lutym 2020, natomiast etap 2 i 3  zakończył się w listopadzie 2020.
Celem mistrzostw jest popularyzacja programowania sterowników swobodnie programowalnych PLC pośród przyszłych programistów automatyki przemysłowej oraz integracja środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu i umożliwienie wymiany doświadczeń. Wyłaniani są utalentowani, młodzi programiści PLC. Mistrzostwa organizowane są w następujących kategoriach: MASTER, EKSPERT, LOGO!, WAGO oraz ALGORITHMIC.
Do ścisłego finału  w kategorii LOGO! zakwalifikowało się 6 osób. W kategorii tej rywalizują na równi uczniowie i studenci. Z naszej szkoły finalistą został Jakub Izydorczyk, którego opiekunem był Adrian Mikołajczak.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły  i ich opiekunów do wzięcia udziału w kolejnej edycji mistrzostw. Szczegółowych informacji można zasięgnąć na stronie organizatorów : https://liblink.pl/T3Cv02G0jl