Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 stało się realne. 1 września, po wyjątkowo długiej przerwie (bo od 11 marca 2020 roku), koleżeństwo z klas mogło zobaczyć się na wyciągnięcie ręki. Dla pierwszoklasistów był to czas rozpoczynającego relacje spojrzenia, gdyż ominęła ich przygoda boszkowskiej integracji.

Inaugurację otwarło przemówienie nowej Pani Dyrektor – Magdaleny Wojtasz. Mimo, że były to słowa przesyłane zdalnie, każdy odczuł wzmocnienie, wzruszenie i zapewnienie, że priorytetem jest wspólna szkoła. Klasowe spotkanie były cichsze niż zazwyczaj, gdyż maseczki znacząco obniżają ton głosu, jednak błyszczące oczy wyrażały radość ze spotkania. Wszyscy cieszyliśmy się, że jesteśmy razem w murach ZAPu.