Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 ze względu na reżim sanitarny było kolejną uroczystością w okrojonej formie. W szkolnej auli spotkali się: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, wychowawcy oraz uczniowie ze średnią powyżej 5. Rekordowa w tym roku liczba wyróżnionych świadectwem z paskiem to 153 osoby.
Po powitaniu zebranych Dyrektor Szkoły pani Magdalena Wojtasz podziękowała za wieloletnią pracę na rzecz szkoły panu Przemysławowi Bluzowi, przewodniczącemu Rady Rodziców, oraz rodzicom, którzy hojnie wspomogli szkołę w przeprowadzanych remontach. Następnie wręczono nagrody i dyplomy za konkursy.
Laureaci Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego, zdobywcy trzeciego miejsca w finale ogólnopolskim, to podopieczni pana Sławomira SzymanowskiegoBartek Jarczak, Dominik KołodziejMaciej Siedlecki. Nagrodzono również laureatów wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich – twórców Systemu wspomagania pensjonariuszy DPS za pomocą sieci sensorycznychJakuba RosińskiegoJakuba Wojdziaka, których opiekunem był pan Paweł Sobczak. Pod tym samym kierunkiem naukowym laury zdobywali Patryk Migaj, Marcin KryjomJan Kalak, twórcy projektu SensoPark – Autonomicznego parkingu z wykorzystaniem sieci sensorycznych.
Konkurs międzynarodowy ERASMUS+ na logo projektu Human Rights to Patryk Łubowski na pierwszym miejscu, a w szkolnym konkursie pierwsze miejsce ex aequo: Patryk ŁubowskiJan Urbaniak, drugie miejsce zajął Bartosz Bugaryn, trzecie miejsce ex aequo Weronika MarczakPatryk Wawrzyniak, wyróżnienie: Wojciech Bugaryn. Opiekunem była pani Agnieszka Organiasta.
Pan Zbigniew Stachurski zaprezentował pokaźną grupę nagrodzonych. W konkursie organizowanym przez Centrum Kształcenia Językowego The Point pierwsze miejsce zajęła Julia Woźniak, drugie miejsce zajął Aleksander Szczuraszek, a trzecie przypadło Dawidowi Wikle. W konkursie Understand organizowanym przez platformę edukacyjną Mogalo uczniowie zajęli następujące miejsca: w kategorii klas pierwszych liceum Tomek Jankowiak zajął trzecie miejsce w Polsce i pierwsze w województwie wielkopolskim, w tej samej kategorii Nikodem Frączek zajął 7 miejsce w województwie i 64 w kraju, Janek Kalak 6 miejsce w województwie i 82 w kraju w kategorii klas drugich liceum.
Po rozdaniu nagród i dyplomów laureatom konkursów, Dyrektor Szkoły pani Magdalena Wojtasz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom, których średnia przekroczyła 5,0. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod wodzą pani Agnieszki Koralewskiej, całość prowadził Krystian Urbaniak.

Po tak bogatym w wytężoną pracę i sukcesy roku szkolnym, należy się wszystkim zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!