Jak uczyć się języka obcego i odnieść sukces? Co gwarantuje postępy w nauce? Czy trzeba mieć wrodzone zdolności do nauki języka obcego? Na te i inne pytania dotyczące skutecznego opanowania języka obcego odpowiadał w swoim wykładzie prof. dr hab. Mirosław Pawlak 2 czerwca 2023 r. w Forum Synagoga. Profesor Pawlak został zaproszony przez Ostrowskie Towarzystwo Naukowe i razem z prof. UAM dr hab. Kornelią Ćwiklak, wiceprezesem OTW, rozmawiali nt. nauki języków obcych.

Prof. dr hab. Mirosław Pawlak jest zatrudniony w UAM w Poznaniu oraz w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Jest m.in. autorem wielu artykułów naukowych dot. uczenia się i nauczania języka obcego oraz członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń naukowych w Polsce i za granicą.

Wykładu mogły osobiście wysłuchać nauczycielki języków obcych z ZST p. Dorota Kieliba, p. Anna Mrowińska oraz p. Katarzyna Mruk. Ponadto wraz z innym przybyłymi słuchaczami mogły dowiedzieć się od profesora Pawlaka m.in. o mitach związanych z nauką języków obcych, jaką rolę odgrywa autonomia w nauce języka obcego, czy jak ważne jest wyznaczanie sobie odpowiednich celów. Prof. dr hab. Mirosław Pawlak podzielił się wieloma cennymi informacjami i odpowiedział na szereg pytań, które obecni mogli zadać po wykładzie.

Przewiń do góry Skip to content