IV miejsce w Polsce w programowaniu zespołowym

W dniach 27-28 maja w Politechnice Łódzkiej odbył się finał IV Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych CMI. Zakwalifikowało się do niego, pokonując kolejno etap lokalny i rejonowy, 16 najlepszych zespołów z całej Polski. Nasi reprezentanci w składzie: Adam Hybsz 4i1, Dominik Kołodziej 4i2 i Mikołaj Winiecki 4i2 minimalnie otarli się o podium zajmując ostatecznie 4 miejsce. Jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ poziom tegorocznych zawodów był wyjątkowo wysoki, a naszym uczniom przyszło rywalizować z najlepszymi liceami (przeważnie akademickimi) w kraju. Dzięki awansowi do finału szkoła wzbogaciła się o nowe zestawy robotyczne.

Projekt CMI dobiegł końca. Miłym zaskoczeniem na zakończenie było wyróżnienie dwojga grantobiorców: pana Roberta Zielińskiego z III LO w Tarnowie oraz naszej nauczycielki – Ewy Szpot. Nagrodą były kolejne zestawy robotyczne oraz mata edukacyjna do robotów.