We wtorek 12 października, dzięki uprzejmości pana posła Jarosława Urbaniaka, grupa dwóch uczennic i ośmiu uczniów ZST, wraz z koleżankami i kolegami z ostrowskich liceów, wyjechała na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Kulminacyjnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP. Po kilkugodzinnej podróży i sforsowaniu licznych zabezpieczeń uczniowie mieli okazję zwiedzić, znane jedynie z transmisji telewizyjnych, sale i korytarze sejmowe. A pani przewodnik i pan poseł Urbaniak przekazali garść informacji i ciekawostek dotyczących funkcjonowania sejmu i jego historii. Na koniec jeszcze obowiązkowa sesja zdjęciowa, smaczny obiad w restauracji sejmowej i długi spacer pięknymi uliczkami Starego Miasta. Za wszystkie te niezapomniane chwile, w imieniu uczestników wycieczki pod opieką pani Danieli Kornaszewskiej-Pietrzak, składamy serdeczne podziękowania panu posłowi Jarosławowi Urbaniakowi i jego asystentce pani Marcie Ziętek.