17 listopada w Poznaniu odbył się drugi etap Mistrzostw Polski w Projektowaniu Gier, tzw. Konferencja Przydziału Turnieju Trójgamicznego. W tym roku odbywa się w dziewięciu największych miastach Polski i bierze w niej udział po sześć zespołów, które przedstawiły najciekawsze propozycje projektów. W naszym regionie zakwalifikowały się aż trzy zespoły z naszej szkoły.
Podczas całodniowej Konferencji uczestnicy wysłuchali wystąpień gości specjalnych z branży tworzenia gier oraz wzięli udział w warsztatach projektowania, programowania i grafiki. Oprócz tego uczniowie i ich opiekunowie rozwiązywali testy i wykonywali punktowane zadania, których ostateczny wynik decydował o dalszym awansie.
Miło zakomunikować, że w ogólnej klasyfikacji zwyciężył zespół Delirius, co oznacza udział w finale ogólnopolskim. Zwycięzcy wezmą udział w tygodniowym obozie edukacyjnym, dwóch jednodniowych warsztatach oraz przez kilka miesięcy będą rozwijać swój projekt pod okiem specjalistów z branży.
Natomiast o prawdziwym pechu może mówić zespół Starway From Heaven, ponieważ uplasował się na trzecim miejscu z taką samą ilością punktów co zespół ze szkoły w Swarzędzu. Regulamin zawodów określa, że w takim przypadku awansuje drużyna z mniejszej miejscowości.