Projekt TECHNO-GRANTY jest finansowany z budżetu Powiatu Ostrowskiego. Prace uczniów rozpatrywane są w trzech kategoriach: TECHNO-INNOVATOR, TECHNO-KREATOR, TECHNO-IDEA. Tegoroczna – szósta – edycja została rozstrzygnięta 28 kwietnia w nKlubie.
Pierwsze wyróżnienie w kategorii TECHNO-INNOVATOR otrzymał projekt pt. „Zdrowa żywność przez cały rok? TAK – kapsuła hydrobioniczna – Salwinia”. Uczestnicy to uczniowie kilku szkół: Karolina Błaszczyk – III LO, Karol Wieczorek – ZST oraz Jan Szydłowski – I LO. Opiekunowie: Tomasz Szydłowski, Marcin Grzybek – III LO. Uczniowie w nagrodę otrzymali czek na 1000 zł.
Drugie wyróżnienie w tej kategorii otrzymał projekt pt. SpotBot – Robot inspekcyjny. Projekt autorstwa Bartłomieja Owczarza, ucznia ZST. Opiekun projektu: Paweł Sobczak. Nagrodą dla zwycięzcy to 1000 zł.
Drugie miejsce TECHNO-INNOVATORA otrzymał projekt pt. Stanowisko do nauki programowania sterownika PLC z panelem HMI oraz falownikiem autorstwa uczniów ZST: Mikołaja Koła, Mikołaja Kłakulaka, Filipa Szafraniaka. Opiekunem był Paweł Sobczak. Nagrodą był czek na 2500 zł.
I miejsce i tytuł TECHNO-INNOVATORA otrzymał projekt: eKelner – samoobsługa i zamówienia online w restauracjach. Autorzy i uczestnicy: Dawid Kaniewski, Michał Grzempowski, Kacper Pijacki – uczniowie ZST, którzy pracowali pod opieką Anny Opłockiej. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu było 4500 zł.
W kategorii TECHNO-KREATOR wyróżnienie otrzymał projekt pt. Inteligent Mirror. Uczestnicy projektu: Szymon Marciniak, Sebastian Dolata, Wiktor Dembny – ZST. Opiekun: Wojciech Płóciennik. Nagrodą był czek o wartości 1000 zł.
I miejsce i tytuł TECHNO-KREATORA otrzymali twórcy czworonożnego robota kroczącego – „Eliota”. Uczestnicy: Jakub Zmyślony, Bartłomiej Jarczak- ZST. Opiekunem był Sławomir Szymanowski. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu było 4500 zł.
W kategorii TECHNO-IDEA I miejsce i tytuł TECHNO-IDEI otrzymał projekt pt. Amatorski satelita typu CUBESAT. Uczestnicy: Bartłomiej Jarczak, Maciej Siedlecki, Dominik Kołodziej, Jakub Zmyślony – ZST. Opiekun: Sławomir Szymanowski. W nagrodę otrzymali 4500 zł.
Gratulujemy!
zdjęcia: Starostwo Powiatowe