Mamy to! Nasze Technikum ma patrona – dyrektora Waldemara Gostomczyka.
Jesteśmy po wzruszającej ceremonii nadania imienia szkole. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Św. Antoniego. Następnie, zgodnie z zapowiedzią, zgromadziliśmy się w Ostrowskim Centrum Kultury, gdzie na pięknie przyozdobionej scenie nasi konferansjerzy: pani Anna Mrowińska oraz pan Zbigniew Stachurski przywitali gości i poprowadzili to wydarzenie. Głos zabrał współorganizator święta Starosta Powiatu Ostrowskiego, pan Paweł Rajski, a akt nadania imienia wręczył pani dyrektor, Magdalenie Wojtasz, Przewodniczący Rady Powiatu pan Piotr Walkowski. Zaproszeni goście w swoich przemówieniach wspominali z sentymentem postać Pana Waldemara Gostomczyka i wychwalali jego osiągnięcia zawodowe. Gratulacjom wychwalającym Dyrektora i jedną z najlepszych szkół technicznych w kraju, nie było końca. Mieliśmy przyjemność rozkoszować się utworami muzycznymi wykonanymi przez absolwentów ZAPu tworzących niegdyś słynną orkiestrę ZST, która święciła triumfy na scenach całej Europy. Wielkie wrażenie na zebranych wywarł film naszego ucznia – Marcina Nowackiego, pokazujący przenikanie się przeszłości i teraźniejszości, kontynuacji chlubnych tradycji Szkoły. Film zakończono biciem serca… Pełne emocji dla wszystkich zgromadzonych było wysłuchanie przemówienia nieżyjącego już dyrektora Gostomczyka, które, choć tak odległe w czasie – nadal aktualne. Finał naszej uroczystości odbył się na terenie szkoły, gdzie zasadziliśmy drzewa i odsłoniliśmy tablicę pamiątkową. Dziękujemy, że byliście z nami! Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.