Drugoklasiści ratują świat! W zasadzie to tylko sprzątają tu i tam w ramach akcji Sprzątania Świata, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. Naszych uczniów można było spotkać w najbliższym otoczeniu szkoły, na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego Piaski-Szczygliczka oraz w Lewkowie. Podobno jedna z klas pojechała nawet do lasu, jednak nie po to, by narobić hałasu.

Ekipa rowerowo-sprzątająca z 2i1 wyruszyła do Jaskółek. Tam najpierw dokładnie wysprzątała las, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z Panem Leśniczym. A po pracy był czas na integrację przy ognisku. Akcja Sprzątania Świata stała się okazją do bardzo przyjemnie spędzonego dnia.

Akcja Sprzątania Świata uczniów klasy 2m1 objęła ulice sąsiadujące ze szkołą. Z uśmiechem i zapałem ruszyli w teren. Wielka radość z efektów pracy na rzecz środowiska lokalnego, choć przykro, że tyle śmieci zostawiają, wyrzucają ludzie.

Klasa 2i2 postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i dorzucić coś smacznego. Po wysprzątaniu terenu uczniowie zwiedzili wystawę polskiego malarstwa XIX wiecznego ze zbiorów muzeum KUL z przewodnikiem. Potem warsztaty malowania akwarelą i kulinarne wyzwania w oranżerii. W menu kuchnia wielkopolska, czyli szagówki z omastą i szneka z glancem. Grunt to pomnażać talenty!

Autorem plakatu promującego powiatową akcję jest Oliwier Jabłoński.