Chcemy jako społeczność ZST pokazać naszą solidarność z walczącą Ukrainą i włączyć się w zbiórkę potrzebnych artykułów.
Aby pomoc była sensowna i skuteczna, muszą to być przemyślane akcje. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Radnym Miasta, panem Szymonem Matyśkiewiczem, oraz z Fundacją Wolne Miejsce.
W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, będziemy naszą szkolną zbiórkę dostosowywać do aktualnych potrzeb.

W tej chwili, od wtorku do piątku (1-4 marca), będziemy zbierać następujące towary:
– słoiczki z pokarmem dla małych dzieci,
– nawilżane chusteczki dla niemowląt i dorosłych,
– woda i soki w plastikowych, małych butelkach (0,25),
– konserwy (pasztety, szynki, ryby itp.),
– słoiki z przetworami gotowymi do spożycia typu pulpety, klopsiki, spaghetti, itp.,
– kabanosy lub podsuszane kiełbasy pakowane próżniowo w małych paczkach,
– słodkie batoniki dla dzieci i dorosłych,
– środki opatrunkowe (bandaże, jałowe opatrunki, płyny do odkażania ran typu Octenisept, Viscoplast),
– powerbanki, baterie,
– latarki,
– kubki termiczne.

Nie zbieramy ubrań i tekstyliów, jednak jest ogromne zapotrzebowanie na bieliznę termiczną (skarpetki termiczne, koszulki lub kalesony) dla walczących żołnierzy. Jeżeli ktoś miałby tego typu odzież i chciałby ją przekazać, to będziemy bardzo wdzięczni. Na zakup takiej odzieży będziemy zbierać pieniądze, licząc na waszą – płynącą prosto z serca – hojność. Wszystkie towary pojadą na przejścia graniczne już w piątek i sobotę.
Bardzo liczymy na Waszą pomoc, każda złotówka lub choć jeden towar z listy się liczą. Artykuły prosimy przynosić do stołówki szkolnej na parterze (przy wejściu do auli) lub przekazywać pani Wiolecie Bizan, Markowi Kujawie lub wychowawcom. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie z nadzieją, że wojna wkrótce się skończy i nie będzie już kolejnych niewinnych ofiar.