Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dzień nadania szkole imienia Waldemara Gostomczyka.

W związku z ogromnym zainteresowaniem okolicznościami tego niecodziennego wydarzenia, przedstawiamy wszystkim zainteresowanym plan uroczystości 5 września 2023 r. Obchody zaczniemy Mszą Świętą o godzinie 10, w Kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego przy ul. Raszkowskiej 38.

Następnie przejdziemy do niedalekiego Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie akt nadania imienia Technikum nr 1 stanie się faktem. Aby uczcić pamięć zmarłego w zeszłym roku dyrektora Waldemara Gostomczyka, w czasie uroczystości delegacja nauczycieli oraz uczniów ZST złoży wieniec oraz zapali znicze na grobie naszego Patrona.

Ostatnim przystankiem na trasie świętowania będzie budynek szkoły przy ul. Poznańskiej 43, gdzie zostanie zasadzone pamiątkowe drzewo oraz odsłonimy tablicę upamiętniającą ten dzień.

Wszystkie osoby, biorące udział w obchodach nadania imienia naszej szkole, będą miały okazję zwiedzić gmach szkoły, pracownie do nauki poszczególnych zawodów oraz wymienić się wspomnieniami z bardziej czy mniej odległych czasów szkolnych.

Na to radosne wydarzenie Dyrekcja Szkoły oraz Komitet Organizacyjny zapraszają serdecznie – obok powiadomionych już gości – teraźniejszych i byłych pracowników szkoły, absolwentów i uczniów ZST.