Waldemar Gostomczyk

Dzisiaj odszedł człowiek ważny dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych. Waldemar Gostomczyk (1930-2022) związany był z ZST od 1966 roku, kiedy został powołany na stanowisko dyrektora Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Pracujących ZAP. Pełnił tę funkcję do 2002 roku, choć ze szkołą się nie pożegnał. To jego staraniem powstał obecny budynek szkoły, który został oddany do użytku w 1978 roku. Dyrektor dbał o wszystkie aspekty wychowania młodzieży – od zapewnienia nowoczesnych pomocy edukacyjnych, przez rekreację w obozie w Boszkowie i szkolnych obiektach sportowych, po rozwój talentów muzycznych w orkiestrze dętej i zespołach jazzowych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany, był postacią otaczaną szacunkiem. Odszedł człowiek, bez którego szkoła nie byłaby tak ważna w regionie i w Polsce. Odszedł nauczyciel geografii, wychowawca, Dyrektor.