Weekend 11-12 czerwca 2022 roku uczniowie wraz z opiekunem Ewą Szpot spędzili w Politechnice Łódzkiej na Ogólnopolskim Finale Zawodów Projektowych CMI. Warto podkreślić, że wśród 16 rywalizujących ze sobą drużyn, które zakwalifikowały się do finału (na 143 zgłoszone) znalazły się aż dwa zespoły z naszej szkoły.
Zadaniem uczestników było zaprogramowanie mBota tak, aby poruszał się po określonej trasie wykonując zaplanowane zadania.
Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Zespół w składzie: Mateusz Trzmiel, Maciej Matysiak, Maksymiliam Zwierz, Michał Kruszyk zajął 2. miejsce, natomiast: Jakub Stasiak, Mateusz Błaszczyk, Tomasz PatalasPiotr Panek – 8. miejsce. Miłym przerywnikiem podczas konkursowych emocji była wycieczka do Łódzkiego Centrum Nauki i Techniki EC1.