8 października mieliśmy okazję gościć w naszych skromnych progach Panią Ilonę Adamską, pomysłodawczynię kampanii społecznej Nie hejtuję – motywuję objętej patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Głównym celem tego spotkania był szereg wykładów dotyczących hejtu w przestrzeni zarówno cyfrowej, jak i rzeczywistej oraz wynikających z niego zagrożeń i konsekwencji. W zajęciach miało okazję uczestniczyć ponad pięciuset uczniów z klas 1-5 oraz towarzyszący im nauczyciele, a także uczniowie i pracownicy z Bursy Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim, którzy spotkali się z Panią Iloną dzień wcześniej. Tym samym przyczyniliśmy się do przekroczenia progu 10 000 słuchaczy wspomnianych wykładów na terenie całego (niebawem już nie tylko) kraju.

O samych zajęciach nie sposób napisać złego słowa. Prostota przekazu oraz umiejętność Pani Ilony do nawiązywania kontaktu z młodzieżą sprawiły, że znaczna część widowni była mocno zaangażowana, a nielicznych nieprzekonanych do aktywnego udziału skłoniły skromne (ale bardzo przydatne) nagrody dla najaktywniejszych uczestników. Również opinie słyszane na szkolnych korytarzach po całym wydarzeniu należą do co najmniej bardzo pozytywnych, tak wśród uczniów, jak i kadry pedagogicznej. Niewykluczone jest więc, że nie było to jedyne spotkanie tego typu w naszej szkole, i w przyszłości czekają na nas kolejne.

Na tym jednak nasza walka z hejtem się nie kończy. W niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się kolejnych wieści i akcji z naszej strony dotyczących tego tematu. A tymczasem zapraszamy zainteresowanych na stronę kampanii Nie hejtuję – motywuję. Link poniżej.