Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim jest jedną z tych wyjątkowych placówek, w których uczniowie chętnie realizują projekty ogólnopolskie.
Jednym z takich działań, które porywają młodzież do współpracy, jest Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo.
Ideą jest sprawdzenie swoich umiejętności w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Projekt przygotuje młode osoby do zarządzania przedsiębiorstwem i prowadzenia zapisów księgowych związanych z zakupem i sprzedażą.
W tym roku szkolnym w dniu 10 października czterech uczniów z klasy 2i1 zarejestrowało na stronie miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl swoją frmę „FairPlants”, a tydzień później przedstawiło swoją ofertę w szkole. Akcja sprzedażowa odbyła się w środę 19 października podczas dwóch przerw.
Chętni uczniowie-klienci zakupili sadzonki roślin zielonych. Dostępne były okazy monstery Monkey Mask, skrzydłokwiatu i filodendronu.
Szczęśliwie dla miniprzedsiębiorstwa „FairPlants”, wszystkie przygotowane do sprzedaży doniczki z roślinkami zostały sprzedane.
O kolejnej akcji dowiecie się wkrótce.

Zachęcam innych przedsiębiorczych osobników do założenia swojej minifirmy. Czas: do końca listopada.
Opiekun: Celina Krzyżańska