Koniec wakacji to początek nowej drogi dla świeżo upieczonych ZAPowiczów. Tradycyjnie pod koniec sierpnia pierwszoklasiści spotkali się z wychowawcami na biwaku integracyjnym w Obozie Młodzieżowym w Boszkowie, aby się poznać, zaznajomić z obyczajami w szkole (dzięki sekretnym rozmowom z przedstawicielami samorządu uczniowskiego), no i przede wszystkim, żeby skorzystać z pięknej pogody i czystego jeziora. W poznawaniu pomagała pani Agnieszka Koralewska, szkolny psycholog. Odbyły się podchody, które są też elementem otrzęsin, specjalny mecz siatkówki. Nawet deszcz taktownie padał tylko nocami.
W tym roku w dniach od 18 do 22 sierpnia integrowały się klasy i ich wychowawcy: klasa 1 EO/E i pan Andrzej Majer, klasa 1 I/G i pani Katarzyna Płóciennik oraz klasa 1 M/R i pani Beata Dura. Do zobaczenia we wrześniu (czyli już za chwilę)!