Informatycy z Zespołu Szkół Technicznych wyjechali na staże do Irlandii

W piątek 22.09.23 r.  grupa 20 uczniów naszej szkoły wyruszyła na swoje staże zawodowe do irlandzkich zakładów pracy.  Edukacyjna, międzynarodowa przygoda uczniów jest możliwa dzięki projektowi pn.: „Doskonalenie kompetencji zawodowych i świadomości europejskiej uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt został w całości przygotowany przez kadrę pedagogiczną Zespołu Szkół Technicznych we współpracy z pracownikami Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Wartość otrzymanego dofinansowania to 276 084,96 zł.
Celem projektu jest zapewnienie odpowiedniego poziomu kształcenia, zgodnego z bieżącymi wymogami rodzimego runku pracy, zapewnienia jakości pracy i utrzymanie europejskiego wymiaru i charakteru Zespołu Szkół Technicznych. W październiku swoje staże rozpocznie kolejna 10 osobowa grupa.
Więcej informacji na temat możliwości pozyskania dofinansowania dla współpracy międzynarodowej szkoły, można uzyskać na stronie www.frse.org.pl.