Nie mogło zabraknąć i nas. Celem tej akcji jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Świadomość społeczeństwa w tej tematyce jest bardzo mała, stąd pomysł na konferencję pt. „…zrozumieć autyzm”, która została przygotowana przy współpracy pedagogów specjalnych, m.in. pani Anny Szczęsnej i pani Marii Kasprzak-Raszewskiej, z Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną w Ostrowie Wielkopolskim.
Na rynku spotkali się przedstawiciele ostrowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczestniczyli w krótkim happeningu, a następnie przemaszerowali ulicami miasta.
Na zajęciach projektowania graficznego nasi uczniowie przelali na papier swoje wizje, rozumienie i odbiór autyzmu.
4 kwietnia działamy dalej w ZST i motywujemy naszych uczniów, aby przyszli ubrani na NIEBIESKO!