elektronik roku

w zespole szkół technicznych

Konkurs o tytuł ELEKTRONIKA ROKU odbywa się co roku w Zespole Szkół Technicznych, od pierwszej edycji pod patronatem Starosty Ostrowskiego. Formuła konkursu jest tylko pozornie bardzo prosta - należy wykonać urządzenie związane z szeroko pojmowaną techniką i zaprezentować je podczas warsztatów technicznych przed komisją konkursową.

Od początku istnienia konkursu – kiedy to było? – najważniejsi są uczestnicy i ich prace. Bez nich nie byłoby tych dwudziestu edycji. Konkursowe urządzenia są co roku inne, obserwujemy jak bardzo „zmienia się” elektronika, a nasi uczniowie nadążają za postępem techniki, wykorzystują nowoczesne, informatyczne narzędzia, swobodnie łączą wiedzę z wielu dziedzin techniki. I jak zawsze zadziwia ich niezwykła pomysłowość i kreatywność. Zrobić „Coś” z „Niczego”, to zawsze zadziwiało i nie odbierało pracom ich wysokiego technicznego poziomu, a może nawet poziom ten podwyższało. Nie dziwią więc sukcesy uczestników konkursu, a co roku wielu z nich zostaje laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad technicznych, uzyskując wolny wstęp na wybrane kierunki studiów. Uczestnicy wszystkich dwudziestu edycji – to kreatywni, często odrobinę szaleni, niepokorni, dociekliwi, prawdziwi pasjonaci. Życzymy im wszystkim, by pielęgnowali swoje marzenia.

Do fenomenu konkursu przyczyniają się również nasi sponsorzy, którzy w większości są z nami od początku i fundując wspaniałe nagrody, wspierają młodzieżowe zainteresowania i pasje. Dziękujemy za to z całego serca. Finałowi towarzyszą też absolwenci naszej szkoły – to dopiero fenomen! – obecnie studenci i właściciele firm.

Dziękuję za wszystkie edycje
Anna Opłocka