20 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00 w auli szkolnej Zespołu Szkół Technicznych odbył się wielki finał XXI edycji konkursu o tytuł Elektronika Roku 2023 pod patronatem Starosty Ostrowskiego. Tegoroczne motto konkursu brzmiało: Chrońmy środowisko, rozpoczynając od siebie.  Do rywalizacji zgłosiło się ponad 60 uczniów i uczennic ZST, którzy podczas warsztatów technicznych zaprezentowali 34 prace konkursowe.

Oto laureaci ELEKTRONIKA 2023, a było ich wielu.

Nagroda Główna i tytuł SUPER ELEKTRONIKA 2023 – Piotr Bukowski, Borys Gościniak, Tomasz Karwik za pracę: CNC ploter – Nagroda Starosty Ostrowskiego.

I miejsce i tytuł ELEKTRONIK ROKU 2023 – Kamil Kaniewski, Jakub Markowski,  Patryk Grobelny za pracę: Bioniczna proteza ręki – Nagroda MAHLE.

I miejsce i tytuł ELEKTRONIK ROKU 2023 – Szymon Stasiak, Robert Marciszewski  za pracę: Wielofunkcyjny mikroprocesorowy system badania jakości powietrza wzbogacony o regulację układów grzewczych i chłodzenia – Nagroda ZAP KOOPERACJA.

II miejsce – Antoni Ciesielski  za pracę: ZAPwizjer – zdalny robot z funkcją kamery – Nagroda PKP CARGO Zakład Zachodni .

III miejsce – Hubert Żarnowski, Kacper Kaczmarek za pracę: Zgrzewarka do ogniw litowo-jonowych i niklowo-kadmowych – Nagroda ELEKTRONIX SYSTEM Sp. z o.o.

Wyróżnienie – Kacper Musiał, Franciszek Nowicki, Gabriel Czubak za pracę: Modernizacja stanowisk instalacji fotowoltaicznych do celów dydaktycznych i badawczych – Nagroda ELEKTRONIX SYSTEM Sp. z o.o.

Wyróżnienie – Damian Kurek, Mikołaj Woźniak, Gracjan Galiński za : Zegar z budzikiem – Nagroda ZAP KOOPERACJA.

Nagrody sponsorów:

Nagroda TRASKO AUTOMATYKA – Igor Henka za pracę: Wzmacniacz mocy A1.

Nagroda BRAGER – Mateusz Trzmiel, Michał Kruszyk, Maksymilian Zwierz za pracę: Ogród EDEN.

Nagroda HalfBit Studio – Kamil Kaniewski, Jakub Markowski, Patryk Grobelny za pracę: Bioniczna proteza ręki.

Nagroda GULCZ–TECH – Jakub Zmyślony, Bartłomiej Jarczak za pracę: Czteronożny Robot Kroczący ELIOT.

Nagroda Q za potencjał i jakość – Julia Woźniak za pracę: Elektroniczny rozdzielacz kart – Nagroda Rafała Wójcika.

Nagroda SPECJALNA – Julia Woźniak – Kurs na Prawo Jazdy w Przyjaznej Szkole Jazdy Szymon Jończak.

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE za potencjał i „niepokorność” – Jakub Markowski, Karol Wieczorek  – Nagroda Rafała Wójcika.

Nagroda NOVASTER za twórcze podejście do projektu badawczego – Wiktor Poterski.

Nagroda NOVASTER – Kamil Gratzke, Kamil Kubiak, Kacper Ratajczak za pracę: CYMBERGAJ.

Nagroda BirdSoft  – Marek Marczak, Wojciech Jakubczyk, Wojciech Adamski za pracę: Zespół czujników dozorowych na małych i średnich odległościach w terenie zurbanizowanym.

Nagroda SKALMEX  – Norbert Janicki, Seweryn Ciesiółka, Jordan Stawik za pracę: Oczyszczacz powietrza.

NAGRODA SPECJALNA Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły ZAP EDUKACJA za „NAJLEPSZY DEBIUT” – Wojciech Garbarczyk, Maciej Tama, Mateusz Matuszczak za pracę: Czytnik RFID z elektrozamkiem.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zafascynowanych techniką oraz wielkie podziękowania dla sponsorów i szacownych gości za cenne nagrody i wsparcie młodych talentów.

Szczegółowa relacja na Facebook Konkurs Elektronik Roku oraz na YouTube W tyle auli.